Atiye Koç Kimdir?

İ.Ü. Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu.
 
Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji masterını "Üstün Potansiyelli Çocukların Zeka ve Yaratıcılık Düzeyleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi" konusu ile tamamladı.
1989-95 yılları arasında İstanbul/Rehberlik Araştırma Merkezi bireysel inceleme
 bölümünde meslek hayatına başladı.Burada Algı, Dikkat ,Zeka Testleri ve Psikometrik Değerlendirme çalışmalarında  deneyim kazandı. 
 
1995-2003 yılları arasında özel bir okulda “Zümre Koordinatörlüğü” görevini yürüttü.
 
2003-2005 yılları arasında Çapa Çocuk Psikiyatrisi Psikoloji ve Pedagoji Bölümünde “Özel Öğrenme Güçlüğü ve Dikkat Eksikliği Yaşayan Çocukların Değerlendirilmesi/Eğitimi” çalışmalarına  katıldı.

Travma terapisi olarak da bilinen EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini  (Ululuslararası EMDR Enstitütüsü tarafından) EMDR  1. ve 2. Düzey sertifikalandırılmış eğitimi tamamlayarak “EMDR Terapisti”  oldu.
​​
Aile ve Evlilik Terapileri Derneğinin  “ 5 yıl süren aile  ve çift terapisi” eğitimini  tamamlayarak “Aile ve Çift  Terapisti” olarak ailelerle çalışmaya başladı.
Ayrıca çocuk ve ergen psikopatolojilerini tespit etmek amacıyla dünya standartlarında kullanılan projektif testler (CAT,TAT,Rorschach...) eğitimi çalışmalarını 3 yıl içinde tamamlayarak projektif testler uygulama sertifikasını aldı.
Gelişen ve değişen dünya şartlarında güncellenerek , 2013 yılından itibaren Türkiye norm çalışması yapılan  Türkiye Psikologlar Derneği tarafından sertifikasyon eğitimi  verilen “WİSC IV Zeka Testi” eğitimini tamamlamış ve uygulama yetkinliğini elde etmiştir.
Ayrıca “ Üstün Yetenekli Çocukların”  erken dönemde tespiti, tanılanması  ve ailelere yönelik danışmanlık hizmetleri vermektedir. 
 
​Klinik Psikolog Atiye KOÇ;  "Çocuk-Ergen-Aile ve Çift Terapisti” olarak  çalışmalarını özel olarak sürdürmektedir.​